چگونه بهترین دکتر جراح بینی را انتخاب کنیم ؟ (بخش سوم)

  1. صفحه اصلی
  2. Uncategorized
  3. چگونه بهترین دکتر جراح بینی را انتخاب کنیم ؟ (بخش سوم)

چگونه بهترین دکتر جراح بینی را انتخاب کنیم ؟ (بخش سوم)

خوشحالیم در حکیم پلاس در خدمت شما هستیم با مقاله انتخاب بهترین دکتر جراح بینی اگر قسمت قبل مقاله را نخوانده اید ؛ در قسمت قبل به روش های متداول جراحی بینی ، اینکه در اولین جلسه مشاوره چگونه شرکت کنیم و مطالب دیگری اشاره کردیم . امیدواریم با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می گیرد انتخاب بهتر و شایسته تری داشته باشید .
در این مقاله خواهید خواند 
خودمان را چگونه برای عمل جراحی آماده کنیم
روزی که عمل جراحی پلاستیک دارم باید انتظار چه چیزی را داشته باشم
بعد از جراحی پلاستیک درمان و مراقبت چگونه خواهد بود
بلافاصله بعد از جراحی پلاستیک چه اتفاقی می افتد
دو هفته اول بعد از جراحی بینی

 

خودمان را چگونه برای عمل جراحی آماده کنیم؟

جراح زیبایی پیش از عمل جراحی برخی از الزامات را آموزش می دهد؛ به بعضی از سوالات شما پاسخ می دهد؛ سابقه پزشکی شما را بررسی می کند و برای سنجش آمادگی بدن شما به عمل جراحی، آزمایش های فیزیکی را انجام می دهد.
پیش از عمل، جراح از شما می خواهد کار های زیر را انجام دهید:

●    استعمال دخانیات را ۶ هفته قبل از عمل، متوقف کنید تا بهتر و سریع تر خوب شوید
●    از مصرف آسپرین، دارو های رقیق کننده خون و دارو های گیاهی که احتمال خونریزی را افزایش دهد؛ پرهیز کنید
●    با توجه به نوع جراحی، انجام هایدریشن (درمان کم آبی بدن) قبل و بعد از جراحی برای بهبود سریع ضروری است
افراد متقاضی عمل جراحی پلاستیک توجه کنند که جراح ها این نوع جراحی را معمولا سرپایی انجام می دهند بنابرین با کسی هماهنگ کنید که شما را بلافاصله بعد از جراحی به خانه خودتان منتقل کند و حداقل یک شب از شما پرستاری کند. اگر جراحی شما چند مرحله دارد غالبا یک شب را در مرکز جراحی بستری می شوید.
موارد ذکر شده برخی از توصیه ها و دستورالعمل های یک جراح زیبایی است همیشه بهترین جراح بینی این نکات را به متقاضی جراحی بینی یادآوری می کند.

روزی که عمل جراحی پلاستیک دارم باید انتظار چه چیزی را داشته باشم؟
جراحی پلاستیک شما راممکن است در یک بیمارستان معتبر یا یک مطب جراحی انجام دهند. غالب جراحی های پلاستیک ممکن است از یک تا سه ساعت طول بکشد اما اگر در فرایند جراحی زمان بیشتری سپری شد دور از انتظار نیست. در جامعه پزشکی امروز با توجه به تخصصی شدن جراحی های زیبایی و نیاز گسترده مردم به جراحی زیبایی جراح ها، مراکز خصوصی خود را تاسیس می کنند؛ البته تعیین محل جراحی را دکترزیبایی معین می کند.

●    دکتر ها برای راحتی شما دارو های آرامبخش تزریق می کنند
●    معمولا در پروسه ی جراحی پلاستیک از هوشبری عمومی استفاده می کنند، البته با توجه به خواست دکترجراح بینی و شرایط متقاضی جراحی زیبای از هوشبری موضعی نیز استفاده می کنند
●    برای مراقبت بیشتر چند دستگاه دیگر برای بررسی وضعیت قلب، نبض، فشارخون و میزان اکسیژن خون افراد، وصل می شود
●    جراح همان فرایند عمل جراحی که از قبل برنامه ریزی کرده است را دنبال می کند
●    زمانی که فرایند جراحی تکمیل شد، فرد را در یک جای دیگر برای بهبودی بستری می کنند تا از نزدیک از او مراقبت کنند
●    در سطح خارجی بینی یک میله شکسته بندی می گذارند تا پس از بهبودی بینی شکل جدید خود را حفظ کند .
●    برخی دکترها ممکن است برای حفظ ساختار بینی از درون بینی میله نگهدارنده بگذارند .
معمولا بعد از جراحی و یک نظارت کوتاه مدت اجازه می دهند که از بیمارستان مرخص شوید ولی بعضی اوقات با توجه به تصمیم دکتر زیبایی بینی برنامه یزی دیگری صورت می گیرد وشما برای بهبودی سریع، مدتی در محل جراحی خواهید ماند تا مرخص شوید.

بعد از جراحی پلاستیک درمان و مراقبت چگونه خواهد بود

جراح می گوید که چقدر طول می کشد به حالت سابق برگشته و می توانید کار های روزانه خود را انجام دهید. بعد از جراحی، دکتر برای شما و همراهتان دستورالعمل های مربوط به اقدامات بعد از جراحی پلاستیک را توضیح می دهد ؛ این دستورالعمل ها برخی از اطلاعات زیر را شامل می شود:

●    فیتیله ی زخم اگر جاگزاری شده است
●    علائم نرمال که بعد از جراحی دیده می شود
●    نشانه های احتمالی از عوارض و بیماری های ثانوی

 

بلافاصله بعد از جراحی پلاستیک چه اتفاقی می افتد

بعد از جراحی ممکن است از شما بخواهند که برای حفظ حالت جدید بینی از ماسک نگه دارنده استفاده کنید. این محافظ بینی شما را موقع خوابیدن ثابت نگه می دارد و از ضربه خوردن آن جلوگیری می کند. ممکن است باند سه گوشی را دقیقا نوک بینی بچسبانند؛ حتی برای محافظت از شکل جدید بینی ممکن است برخی از نگه دارنده ها را داخل بینی جا گذاری کنند ؛ این کار خیلی فایده دارد و بینی شما را از لایه بستن حفظ می کند و گاهی جریان هوا را نیز کنترل می کند.
برخی از متقاضیان جراحی بینی دوست ندارند که چیزی درون بینی شان جاگذاری شود بنابرین تنظیم آن کمی سخت بنظر می آید. جراحان معمولا یک تکه ی کوچکی درون بینی جاگذاری می کنند تا از نفس کشیدن آزاد بیمار جلوگیری کنند حتی بعد از جراحی در ناحیه دور چشم و بینی شما کمی بادکردگی، کبودی و ناراحتی انتظار می رود.
دکتر های جراحی زیبایی معمولا برای کم کردن بادکردگی و التیام درد پیشنهاد می کنند از کمپرس های سرد استفاده کنید. ممکن است دکتر برای کاهش درد برخی از دارو های آرامبخش را نیز تجویز کند و مهم تر از همه باید چند روز و هفته از میزان فعالیت های خود بکاهید تا بخوبی بهبود یابید.

دو هفته اول بعد از جراحی بینی
بعد از چهارتا هفت روز نگهدارنده های درون بینی برداشته می شوند؛ باند های بیرون بینی یک هفته تا ۱۰ روز دیگر برداشته می شوند. ۱۰ تا ۱۴ روز طول می کشد تا کبودی ها و برآمدگی ها بهبود یابند. بازگشت به کار یا مدرسه بستگی به میزان تلاش و تحرک شما دارد؛ برخی از فعالیت های معمولی مثل تمرین و نرمش بهتر است تا سه هفته متوقف شود. از فعالیت های پر تنش مثل کش دادن بدن، خم شدن و برداشتن وزن های سنگین باید دوری کنید وقتی جراح پلاستیک شما اجازه داد می توانید به فعالیت های روزمره خود دوباره بازگردید.

اثرات بادکردگی بینی ممکن است تا یک سال ادامه داشته باشد، اما خوشبختانه برای افراد دیگر ملموس نیست و کسی وجود آن را متوجه نمی شود. بعد از چند ماه آفتاب دادن بینی مانعی ندارد و حتی بعد از چند هفته اگر استخوان های بینی ترمیم شد استفاده از عینک بدون نگه دارنده مشکلی به وجود نمی آورد.

با توجه به نظرسنجی ها و نظرات مردم، مهم‌ترین خواسته بسیاری از متقاضیان جراحی زیبایی در سال ۲۰۱۷ تجربه و توانمندی جراح بود؛ به عبارتی افراد دوست داشتند که با بهترین جراح زیبایی مشورت کنند و به کمک تجارب او در حوزه جراحی پلاستیک و نمونه کار های او زیباترین چهره را داشته باشند.
حوزه جراحی پلاستیک بینی از پیچیدگی های خاصی برخوردار است، و چون بینی یکی از قسمت های برجسته صورت است و یکی از مهم ترین فاکتور زیبایی چهره انسان محسوب می شود، مردم‌ بیش از پیش به آن اهمیت می دهند. بنابرین پیداکردن بهترین دکتر جراح بینی به یکی از چالش های روزمره تبدیل شده است. ما در بالینو با ارائه نکات مهم و مقالات مفید در زمینه ملاک های انتخاب دکتر خوب سعی می کنیم تفکر انتقادی را در مخاطبان بالینو رشد دهیم و متقاضیان جراحی زیبایی، خودشان تشخیص دهند که کدام جراح بهترین و مناسب ترین است‌.
اما چیزی که حکیم پلاس را به یک منبع معتبر و قابل استناد تبدیل کرده است نظرات مردم است مردم با انتقادات و پیشنهادات خود تجربه های با ارزش خود را در اختیار کاربران بالینو قرار می دهند. اگر شما نیز در این حوزه یا در مراجعه به دکتر تجربه ای دارید آن را با سایر مردم توسط لینک زیر یا دکمه زرد رنگ بالای صفحه به اشتراک بگذارید.
Author Avatar

درباره نویسنده

اضافه کردن دیدگاه

fa_IRPersian
fa_IRPersian