چگونه بهترین دکتر جراح بینی را انتخاب کنیم ؟ ( بخش اول )

  1. صفحه اصلی
  2. بهترین دکتر متخصص
  3. چگونه بهترین دکتر جراح بینی را انتخاب کنیم ؟ ( بخش اول )

چگونه بهترین دکتر جراح بینی را انتخاب کنیم ؟ ( بخش اول )

در جامعه کنونی طبیعتا معیار رتبه بندی جراح زیبایی مشتری های اوست، اما شاید تنها چیزی که معمولا مردم به آن توجه می کنند تحصیلات و مدارک متخصص است. اما تجربه دکتر تاثیر کلیدی بر موققیت جراحی دارد . خیلی جالب است مردم وقتی از زیبای چهره یک نفر صحبت می کنند دکتر زیبایی اولین کلیدواژه ای است که بحث آن ها را داغ می کند .


امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی های جراحی بینی و همچنین رشد علم جراحی زیبایی، این جراحی به یکی از پرطرفدارترین جراحی ها تبدیل شده است. حتی بازیگران و افراد برجسته جامعه نیز از این فرصت طلایی برای زیبایی چهره خود استفاده می کنند به همین سبب مردم بیش از پیش از آن استقبال می کنند، در ایران نیز معمولا بانوان با درصد بالایی بیشترین داوطلبان این جراحی هستند و غالبا سوابق دکترهای جراح بینی را جویا می شوند.


با اینکه غالب متقاضیان جراحی بینی به سبب زیبایی چهره خود از جراحی بینی استفاده می کنند؛ افرادی هستند که برای تنفس بهتر به جراحی بینی روی می آورند. شاید چنین سوالی به ذهنتان خطور کند که دکتر زیبایی بینی چگونه بینی شما را عمل می کند. در مقاله زیر به این بحث بیشتر می پردازیم و به بسیاری از سوالات خوانندگان پاسخ می دهیم.
قبل از اینکه مقاله را شروع کنیم به شما یک پیشنهاد ویژه داریم؛ اگر مایل هستید بهترین جراح زیبایی را بشناسید یا دوست دارید در شهر خود با اطمینان خاطر زیبایی چهره خود را در دستان توانمند بهترین دکتر جراحی بینی بسپارید؛ حکیم پلاس به شما کمک می کند بهترین دکتر متخصص زیبایی را با توجه به نظرات دیگران در شهرتان پیدا کنید . شما هم تنها با کمی وقت با نظر دادن در مورد دکتر خود به دیگران کمک کنید .در این مقاله خواهید خواند :

چه زمانی به جراحی بینی نیاز داریم
مزایا و معایب جراحی بینی
آیا یک کاندید مناسب برای جراحی بینی هستید؟
جراحی بینی چگونه صورت می گیرد؟
گزینه های پیش روی من کدامند؟چه زمانی به جراحی بینی نیاز داریم :

●    اگر از شکل، اندازه و زاویه بینی خود خوشنود نیستید
●    اگر بینی شما بزرگ، کوچک و یا طوری است که با صورت شما تناسب ندارد
●    اگر به سبب انحراف بینی مشکل تنفسی دارید
●    اگر بینی شما قوز دارد و یا از انحنا خمیدگی داردمزایا و معایب جراحی بینی


مزایا:
●    شکل، زاویه و اندازه بینی شما بهتر می شود
●    مشکلات ساختاری از قبیل انحراف بینی که نفس کشیدن را با مشکل مواجه می کند، رفع می شود
●    جراحی پلاستیک بینی بر زیبایی چهره شما می افزاید و به شما اعتماد به نفس می دهد
معایب :
●    با توجه به نوع جراحی ممکن است خراش هایی روی  بینی شما ایجاد شود
●    ممکن است بخاطر مواد پیوندی، مشکلات پوستی روی بافت پوست بینی خود داشته باشید
●    معمولا عادت کردن به چهره جدید زمان می برد


موارد بالا سه تا از مزایا و معایب جراحی بینی است که باید درنظر داشته باشید؛ اگر می خواهید از اطلاعات بیشتری که برای شما مهم است آگاه شوید لطفا از جراح زیبایی خود مشاوه بخواهید.


 

آیا یک کاندید مناسب برای جراحی بینی هستید؟


عوامل زیر دلایل متداولی هستند که شاید به منظور آن ها بخواهید عمل جراحی بینی داشته باشید.

●    بینی شما خیلی بزرگ و خیلی کوچک است
●    بینی شما با سایر قسمت های صورتتان تناسب ندارد
●    بینی شما کج، بد شکل و یا بی ریخت است
●    انحراف بینی داشته و در نفس کشیدن مشکل داشته اید
●    بینی شما عیب مادرزادی داشته باشد و بخواهید که آنرا بهتر کنید


اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردارید؛ از جراحی بینی نگرش مثبت و انتظارات واقعی داشته باشید.

جراحی پلاستیکی بینی به بینی شما شکل می دهد؛ برآمدگی های بینی را ترمیم می کند؛ زاویه بینی را بهتر و نوک بینی را مناسب تر می کند .

جراحی بینی چگونه صورت می گیرد؟


بعد از بی حس کردن محل بینی، جراح بینی را برش می دهند تا به استخوان و غضروف های نگهدارنده بینی برسند. برای شکاف دادن بینی دو روش عمومی وجود دارد:
باز و درون بینی
برای نگه داری و حفظ ساختار داخلی بینی به آن استخوان و غضروف اضافه یا کم می کنند، بنابرین اندازه بینی شما کم یا بیشتر می شود و به عبارتی بینی شما کوتاه تر یا بلند تر می شود.


●    پیوند ها که از جنس غضروف هستند استفاده از آن ها به نوک بینی شما مدل جدیدی می دهد و می تواند بینی را برجسته تر، بلندتر، کوتاه تر و نازک تر کند
●    روی پوست بینی و بافت نرم آن دوباره کار می کنند تا حالت ساختار داخلی را به خود بگیرند
●    در برخی از افراد متقاضی جراحی بینی از پرکننده های بافت و مواد چربی استفاده می کنند تا حجم محل دلخواه را زیاد کنند.


توضیح عکس: جاهایی از بینی که برای شکل دادن و زیبایی آن، غضروف و استخوان جاگذاری می شود.


توضیح عکس: همانطوری که با خط منحنی نشان داده ایم حالت پل مانند بینی، با جابجایی استخوان داخلی بینی می تواند کشیده تر شود.گزینه های پیش روی من کدامند؟


برای عمل بینی دو روش عمده وجود دارد روش عمل باز و روش عمل درون بینی؛ علاوه بر روش های گفته شده، متد های گوناگونی برای افزایش حجم بینی و صاف کردن بی نظمی های روی بینی وجود دارد.


●    مواد غضروفی که از بینی شخص  برداشته می شود؛ نتایج طبیعی بدست می دهد. اگر استخوان یا غضروف از ناحیه دماغی جدا شده است؛ غضروف گوش، دنده و گاه استخوان جمجمه از گزینه های پیوند هستند.
●    با اینکه برای جراحی بینی سیلیکن های جامد جایگزین وجود دارند، اما این مواد خارجی هستند و ممکن است آلوده باشند و با بافت بینی شما جواب ندهند و مجبور باشید که آن را بردارید. به همین سبب استفاده از غضروف طبیعی اگر به حد نیاز وجود داشته باشد بهترین و مطمئن ترین گزینه است . 
●    ممکن است برای صاف کردن بینی  پر کننده ها و مواد چربی برای پر کردن فرورفتگی ها و حجم دادن جا های خاص بینی تزریق شود.


با توجه به عواملی که گفتیم، جراحی بینی با اینکه یک عمل چندان سختی نیست ولی برای موفقیت در این جراحی زیبایی به یک فوق تخصص جراحی بینی نیاز خواهید داشت. مهم ترین عامل در این جراحی تخصص جراح و سابقه کار اوست ما در مجموعه حکیم پلاس تلاش می کنیم مجموعه نظرات دیگران را در اختیار شما قرار دهیم تا شما انتخاب بهتری داشته باشید .


شاید برخی از شما سوالاتی مبنی بر نحوه شکاف دادن بینی، انتخاب جراح مطمئن، مشاوره برای جراحی و بسیاری از نکات مهم پیش از عمل جراحی بینی در ذهن خود داشته باشید؛ در روز های آینده به بسیاری از سوالات رایج متقاضیان جراحی بینی پاسخ خواهیم داد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. اگر در مورد جراح بینی و یا عمل بینی تجربه خاص و یا نظر خاصی دارید آن را در بخش نظرات برای سایر کاربران حکیم پلاس به اشتراک گذارید . 


 

چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنیم ؟ ( بخش دوم)

چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنیم ؟ ( بخش سوم )
Author Avatar

درباره نویسنده

اضافه کردن دیدگاه

fa_IRPersian
fa_IRPersian