دکتر متخصص کودکان چه وظایفی دارد ؟

  1. صفحه اصلی
  2. بهترین دکتر متخصص
  3. دکتر متخصص کودکان چه وظایفی دارد ؟

دکتر متخصص کودکان چه وظایفی دارد ؟

یکی از مهم ترین تصمیم هایی که قبل از تولد فرزندتان اتخاذ می کنید پاسخ به سوال زیر است: کدام دکتر متخصص کودکان برای فرزندم مناسب است؟ قبل از این که به پرس و جوی خود ادامه دهید بهتر است بدانید که یک دکتر متخصص اطفال چه کار هایی انجام می دهد. دانستن این اطلاعات کمک می کند تصمیم بهتری بگیرید و بدانید که بعد از بدنیا آمدن فرزندتان چگونه عملکرد بهتری داشته باشید .


در مقاله زیر خواهید خواند:


دکتر متخصص کودکان شما چه کار هایی انجام می دهند؟

پزشک کودک شما چه کار هایی انجام می دهد؟


چرا به یک دکتر متخصص اطفال نیاز داریم؟دکتر متخصص کودکان شما چه کار هایی انجام می دهند؟


دکتر متخصص اطفال کسی است که سلامت کودک شما را از لحاظ فیزیکی، رفتاری و روانی بررسی و بر آن مدیریت می کند؛ آنها بیماری های کودکان را از بیماری های جزئی تا بیماری های جدی تشخیص و درمان می کنند. پزشکان اطفال آموزش های ویژه ای دیده اند و این آموزش به آنها مهارت مراقبت از کودک شما را می دهد . آنها به دلیل کارورزی در بیمارستانها و مراکز آموزشی آن هم به مدت 3 تا 4 سال صلاحیت مراقبت از کودک شما را بدست می آورند .پزشک کودک شما چه کار هایی انجام می دهد؟


آن ها از زمان تولد تا دو سالگی فرزند شما، مرتب او را معاینه می کنند و دوباره از دو سالگی تا 5 سالگی، فاز جدیدی از مراقبت های کودک را شروع می کند. بعد از 5 سالگی دکتر متخصص اطفال، کودک شما را سالی یکبار برای چک آپ سالانه معاینه می کند؛ وقتی فرزندتان مریض شد آنها اولین کسانی هستند که باید فرزندتان را به دستان توانمند آن ها بسپارید. متخصص کودکان برای مراقبت از کودک اقدامات زیر را انجام می دهند:


● آزمایش های فیزیکی
● انجام واکسیناسیون فرزندتان
● اطمینان حاصل کردن نسبت به میزان رشد کودک و رسیدن او به نقاط عطف رشد رفتاری و مهارتی
● تشخیص و درمان بیماری ها، عفونت ها، آسیب ها و سایر مشکلات سلامتی
● به شما اطلاعاتی مربوط به سلامتی، تغذیه، نیاز تناسب اندام را می گویند
● به سوالات شما در رابطه با سلامت و رشد کودکتان پاسخ می گویند .
● اگر تصمیم بگیرند که کودک شما به مراقبت های تخصصی یا فوق تخصصی نیاز دارد شما را به فوق تخصص کودکان یا فوق تخصص نوزادان معرفی می کنند .چرا به یک متخصص کودکان نیاز داریم؟


یک نکته هم بخاطر داشته باشید که پزشکان خانواده هم یک گزینه مناسب برای دکتر کودک تان هستند. آن ها مراقب همه ی اعضای خانواده شما هستند و این یک تصمیم شخصی است که از پزشک خانواده یا متخصص کودکان استفاده کنید، اما چند دلیل عمده برای انتخاب پزشک اطفال را ذکر می کنیم:


● آن ها آموزش های ویژه ای برای مراقبت از سلامتی کودک سپری کرده اند
● آن ها تجربه های زیادی برای مراقبت از کودک دارند و بخوبی بیماری های اطفال را درمان می کنند
● اگر فرزند شما زود به دنیا آمده و نارس است یک متخصص اطفال بهتر از او مراقبت می کند


همانطوریکه در مقاله بالا خواندید انتخاب یک دکتر خوب متخصص کودکان ، سلامت و رشد صحیح کودک شما را تضمین می کند. با خواندن مقالات منتشر شده در حکیم پلاس شما قادر خواهید بود انتخاب بهتری داشته باشید .
حکیم پلاس علاوه بر انتشار مقالات با ارزش بصورت رایگان نظرات بیماران را در اختیار شما قرار می دهد تا انتخاب بهتری داشته باشید و در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید


صدای مردم در انتخاب دکتر مناسب بسیار مهم است بطوریکه شما هم می توانید نقطه نظرات خود را نسبت به دکتر خود در سایت حکیم پلاس ثبت کنید . 

Author Avatar

درباره نویسنده

اضافه کردن دیدگاه

fa_IRPersian
fa_IRPersian