عوامل مهم خشکی واژن هنگام رابطه جنسی و روش درمان

  1. صفحه اصلی
  2. بیماری ها
  3. عوامل مهم خشکی واژن هنگام رابطه جنسی و روش درمان
عوامل مهم خشکی واژن هنگام رابطه جنسی و روش درمان

عوامل مهم خشکی واژن هنگام رابطه جنسی و روش درمان

خشکی واژن روی هر خانمی تاثیر می گذارد، گرچه این مسئله در بین خانم های یائسه بیشتر رایج است. خانم های یائسه در بین سنین 51 تا 60 بیشتر دچار این مشکل می شوند. این مقاله به شما کمک می کند تا درک بهتری نسبت به خشکی واژن، نشانه ها، علل و نحوه درمان آن بدست آورید و به شما اجازه می دهد تا با اعتماد بنفس نزد متخصص زنان و زایمان خود بروید. همچنین شما را در فهم اینکه تنها شما نیستید که از این وضعیت رنج می برید، یاری می دهد و شما را تشویق می کند تا اقدامات اولیه را برای بازیابی مجدد اعتماد بنفس جنسی و کیفیت زندگی بدست آورید.


بقول شکسپیر تجربه جواهر است ، چراکه برای بدست آوردن آن بهای شگرفی باید پرداخت؛ ما در سایت حکیم پلاس شرایطی فراهم کرده ایم که در رابطه با پزشک افراد نظرات خود را با دیگران به اشتراک گذارند تا رنج افراد را کاهش دهیم . در این مقاله خواهید خواند


رطوبت واژن چیست؟


علائم خشکی واژن


چه عواملی باعث خشکی واژن می شود؟


عوارض نزدیکی به واژن خشک


راه درمان خشکی واژن


رطوبت واژن و نزدیکی


درمان خشکی واژنرطوبت واژن چیست؟


رطوبت طبیعی ناشی از غدد دهانه رحم، واژن را نرم و مرطوب نگه می دارد. این رطوبت به آرامی به سمت واژن رفته، آنرا تمیز می کند و سلول های مرده را از بین می برد. رطوبت واژن اندکی اسیدی است و این امر باعث حفظ بهداشت محل و جلوگیری از عفونت هایی مانند باسترک می شود. مشاهده مایع واژن سفید رنگ در اکثر خانم ها امری کاملا طبیعی است.


در حین هیجان و شور جنسی، غدد بارتولین (دو غده در ورودی واژن) رطوبت کافی برای کمک به نزدیکی در حین آمیزش جنسی از خود آزاد می کنند. گرچه، یک چهارم خانم های بین 50 تا 59 سال مشکلات خشکی واژن را در حین نزدیکی تجربه کرده اند. همچنین 10 درصد آنها در طول نزدیکی درد داشته اند.


خشکی واژن

علائم خشکی واژن


علائم خشکی واژن ممکن است شامل موارد ذیل شود:
  • درد، خارش و سوزش واژن

  • نزدیکی همراه با درد

  • خونریزی خفیف بعد از نزدیکی

  • ترشحات خفیف از واژن


آیا در طول رابطه جنسی راحت نیستید و درد دارید؟ شاید بخاطر مسئله رطوبت واژن باشد. بهتر است در صورت مشاهده هر گونه از این موارد به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید. یک متخصص زنان و زایمان خوب، پس از معاینه شما به شما کمک شایانی می نماید. شما با کمک حکیم پلاس می توانید بهترین متخصص زنان و زایمان شهر خود را پیدا نمایید.


در طول تحریک جنسی، بدن زن از خود رطوبتی تولید می کند که باعث راحتی نزدیکی و افزایش لذت جنسی می شود. این رطوبت از دیواره های واژن (برای رطوبت داخلی) و غدد واژن مجاور لبیا (برای رطوبت خارجی) می آید.


برای یک نزدیکی بدون درد و لذت بخش برای یک زوج، واژن مرطوب نقش کلیدی دارد.چه عواملی باعث خشکی واژن می شود؟


بعضی اوقات یک روند مرطوب کننده طبیعی به کمک نیاز دارد. واژن زن به دلایل مختلفی می تواند خشک بماند. عدم برانگیختگی، نداشتن مقدمه خوب، استرس، افسردگی، اضطراب، درمان های خاص، سن و یائسگی همگی می تواند موجب خشکی واژن شوند.


هورمون استروژن نقش مهمی در تولید رطوبت واژن دارد و عواملی که روی این هورمون اثر می گذارند، یائسگی، شیمی درمانی، هیسترکتومی، زایمان، شیردهی است.


همچنین عواملی مانند دوش گرفتن و تداخل در PH طبیعی واژن می توانند موجب خشکی واژن شوند.عوارض نزدیکی به واژن خشک


داشتن مقاربت هنگامیکه واژن بخوبی مرطوب نشده، می تواند مشکلات زیادی به بار بیاورد. یکی از عوارض معمول نزدیکی همراه با درد، ایجاد زخم و سوختگی و عفونت است. اطراف واژن ورم کرده و دردناک می شود و بعید است که زن بتواند به ارگاسم برسد. یکی دیگر از عوارض جدی خشکی واژن، افزایش احتمال انتقال بیماری هاست. به این خاطر که بخاطر عدم وجود رطوبت کافی، در دیواره های واژن سوراخ هایی پدید می آیند.راه درمان خشکی واژن


خوشبخانه محصولاتی در بازار موجود است که نتایج موثری دارند و استفاده از آنها خطری برای فرد ندارد.  ژل اورمایلز یک محرک جنسی آزمایش شده است که رطوبت واژن خانم ها را برای تجربه یک مقاربت لذت بخش بطور طبیعی افزایش می دهد. با این محصول برای همیشه از نزدیکی های دردناک خداحافظی کنید.رطوبت واژن و نزدیکی


اگر متوجه خشکی در طول نزدیکی از طریق واژن شدید، چندین دلیل دارد. شاید همسرتان بخوبی شما را آماده نکرده است. اگر شما آماده شده اید ولی هنوز واژن تان خشک است، بدنتان به زمان نیاز دارد تا با مغز هماهنگ شود. اگر خشکی واژن همراه با بی میلی برای نزدیکی همراه بود، ممکن است به نزدیکی بی میل شده باشید، که باز هم این عامل دلایل بسیاری از جمله شرایط جسمی و سلامت دارد. یا ممکن است با کارهایی که همسرتان انجام می دهد راحت نباشید.


در روزهایی که به تخمک گذاری نزدیک است، ممکن است میل جنسی شما افزایش یابد و بعد از تخمک گذاری بمدت یک تا دو روز میل جنسی تان کم شود. میل به نزدیکی ممکن است در طول دوره لوتئال که پروژسترون بیشتری تولید می شود، کاهش یابد (روزهای بعد از تخمک گذاری و روزهای منتهی به قاعدگی) هورمون های تناسلی روی میل جنسی تاثیر می گذارد و این موارد در همه افراد یکسان نیست؛ برخی زن ها در هنگام تخمک گذاری، میل جنسی بیشتری دارند. دنبال کردن میل جنسی به شما کمک می کند تا چرخه بدن خود را متوجه شوید.درمان خشکی واژن


استروژن- که بشکل قرص وجود دارد و از طریق وسیله ای به واژن مالیده می شود، خشکی واژن می تواند به درمان این استروژن ها پاسخ دهند، همچنین می تواند کمک شایانی به درد و ناراحتی در حین مقاربت کند، نیز PH واژن را متعادل نگاه می دارد و باکتری ها را تنظیم می کند. برخلاف شکل های مرسوم HRT، ریسک ناشی از این روش بسیار پایین است.


از مصرف صابون های عطردار اجتناب کنید.


از کرم برای درمان پوست آسیب دیده واژن استفاده کنید.


مرطوب کننده ها می توانند مفید باشد، علی الخصوص برای خانم هایی که به استروژن عادت ندارند.


وقت بیشتری را پیش از مقاربت برای آمادگی و تحریک غدد بارتولینز بگذارید تا بیشترین میزان رطوبت پیش از نزدیکی ایجاد شود.


کمک به دیگران تنها پول نیست! شما هم با صرف چند دقیقه کوتاه در مورد آخرین دکتر زنان و زایمان خود نظر دهید تا دیگران هم از زندگی سالم و شادابی بهره مند شوند . 
چکیده


خشکی واژن در بیش از نیمی از خانم های یائسه رایج است، گرچه برخی از خانم ها ممکن است مشکلاتی را نیز قبل از یائسگی در زمینه خشکی واژن تجربه کنند.


خشکی واژن دردناک است و روی کیفیت زندگی و رابطه تاثیر می گذارد.


بسیاری از درمان های موثر وجود دارد که خشکی واژن را سریعا درمان می کند.


خشکی واژن شرایطی شرم آور است ولی باید درباره آن صحبت کرد و بهتر است که درباره علائم خود با پزشک متخصص زنان و زایمان و همچنین همسرتان صحبت کنید. از اینکه با حکیم پلاس همراهید از شما سپاسگزاریم


Author Avatar

درباره نویسنده

اضافه کردن دیدگاه

fa_IRPersian
fa_IRPersian