شناخت علل انواع کهیرها

 1. صفحه اصلی
 2. بیماری ها
 3. شناخت علل انواع کهیرها
شناخت علل انواع کهیرها
برچسب ها

شناخت علل انواع کهیرها

کهیر تاول هایی روی پوست است که اغلب دارای خارش هستند این تاول ها روی هر بخشی از پوست می تواند ظاهر شود. از نظر اندازه با یکدیگر فرق دارند؛ برخی از آن ها به اندازه یک سوزن  و برخی دیگر مانند یک بشقاب هستند. کهیرها حتی به یکدیگر می چسبند و باعث ایجاد کهیرهای بزرگتری می شوند؛ در صورت مزمن شدن  بایستی به یک دکتر پوست خوب مراجعه کنید.


کهیر اغلب یک روزه و یا حتی کمتر از بین می رود و همانطور که کهیرهای قدیمی تر پنهان می شوند کهیرهای جدید ممکن است ظاهر شوند، بنابراین  ممکن است چند روز یا بیشتر بر روی پوست شما باقی بمانند. این مبارزه معمولا کمتر از شش هفته به طول می انجامد. اینگونه کهیرها خطرناک هستند. اگر کهیر بیشتر از شش هفته روی پوست باقی ماند، مزمن و شدید تلقی می شود. بنابراین در این صورت بهتر است که به یک دکتر پوست خوب مراجعه نمایید .


حکیم پلاس علاوه بر انتشار مقالات با ارزش سامانه ای را برای نظرخواهی از مردم طراحی کرده است. صدای مردم در انتخاب دکتر مناسب بسیار مهم است بطوریکه شما هم می توانید نقطه نظرات خود را نسبت به دکتر پوست خوب خود در سایت حکیم پلاس ثبت کنید.آنچه در این مقاله خواهید خواند


کهیر چیست؟


عامل بروز کهیر و آنژیوادما چیست؟


آیا کهیر واگیردار است؟


آیا استرس موجب بروز کهیر می شود؟


علائم و نشانه های کهیر


حقایقی درباره کهیر


چه چیزهایی باعث شدت کهیر خواهند شد؟


انواع مختلف کهیر چیست؟کهیر چیست؟


کهیرها قرمز هستند و برخی اوقات برآمدگی های خارش آوری را روی پوست ایجاد می کنند. عکس العمل حساسیت زا به دارو و یا غذا معمولا موجب بروز کهیر می شود . افرادی که آلرژی ها و حساسیت های دیگری دارند،  بیشتر در معرض کهیر هستند . 


کهیر بسیار رایج است. معمولا خودبخود از بین می روند، ولی اگر مورد جدی بود، ممکن است به دارو نیاز داشته باشید و باید به یک دکتر پوست خوب مراجعه نمایید. در موارد اندکی، کهیر می تواند موجب باد کردن پوستتان و سختی تنفس شود، که این از موارد اورژانسی محسوب می شود.عامل بروز کهیر و آنژیوادما چیست؟


وقتی هیستامین و سایر ترکیب ها از سلول ها آزاد می شود، کهیر روی پوست ایجاد می شود. هیستامین موجب می شود تا مایع از رگ های خونی تراوش کند و موجب برآمدگی پوست می شود.آیا کهیر واگیردار است؟


کهیرها بسیار رایج است و واگیردار تلقی نمی شود. اگرچه آزاردهنده است، ولی معمولا به خودی خود در طول یک تا چند هفته درمان می شوند و اغلب به داروهای جدی نیازی ندارد. برخی کهیرها ممکن است از طریق حسایست هایی ایجاد شده باشند، مانند غذا، عفونت های موجود در ارگانیسم های مختلف بدن، دارو، رنگ خوراکی، نگهدارنده ها و نیش حشرات و مواد شیمیایی؛ ولی در بیشتر موارد دلیل خاصی مشاهده نمی شود. اگرچه افراد ممکن است از اینکه علت ایجاد کهیر روی پوست خود را متوجه نشوند، خسته شوند، کارهایی مانند تغییر رژیم غذایی، صابون، شوینده، و آرایش به جلوگیری از کهیرها کمک می کند، مگر آنکه رابطه بلندمدت خوبی وجود داشته باشد. از آنجا که کهیرها اغلب از طریق مکانیسم ایمنی تولید می شوند، واگیردار نیست. اگر بیماری عفونی موجب بروز کهیر در شخص خاصی باشد، سپس ممکن است شخصی که عفونت را دریافت کرده، کهیر بزند.آیا استرس موجب بروز کهیر می شود؟


کهیر زدن موجب بروز استرس می شود، ولی استرس به خودی خود نمی تواند موجب بروز کهیر شود.


علائم و نشانه های کهیر برای هر زمان و هر مکانی و در هر سالی صادق است.


در حالیکه کهیر مشابه نیش حشرات هستند، از نظر انواع نیز چندین حالت دارند:
 • کهیر ممکن است در هر قسمت از بدن انسان ظاهر شود؛ ممکن است تغییر شکل دهند، حرکت کنند، از بین بروند و مجددا در مدت زمانی کوتاه ظاهر شوند.

 • این برآمدگی ها-کهیرهای همرنگ پوست و یا قرمز با گوشه های مشخص- معمولا به یکباره ظاهر شده و بسرعت ناپدید می شوند.

 • فشار دادن مرکز کهیر قرمز موجب سفید شدن رنگ آن می شود- این روند را سفید شدن رنگ پوست می گویند.


دو نوع کهیر وجود دارد- کوتاه مدت (حاد) و بلندمدت (مزمن). هیچ کدام از این ها زندگی را به خطر نمی اندازند، گرچه هرگونه ورم در گلو و یا هر نشانه دیگر که تنفس را محدود کند، فورا به مراقبت های اورژانسی نیاز دارد.


کهیرهای بلند مدت حدود بیشتر از شش هفته برجای می مانند و معمولا با خارش همراه هستند. آنها کمتر از بیست و چهار ساعت دوام دارند. آن ها نه کبود می شوند و نه هیچ گونه زخمی از خود برجای می گذارند.


اگر کهیرهای شما بیشتر از یک ماه باقی ماند و یا در طول زمان مجددا ایجاد شد، نزد آلرژیست یا یک دکتر پوست خوب بروید تا گذشته آنرا بررسی کند و آزمایشی برای تعیین علائم و نشانه های کهیر برای شما بنویسد. آزمایش پوست و آزمایش این چالش موانع را به شما نشان می دهد.


درمان کهیر از کمپرس آب سرد گرفته تا از بین بردن خارش و تجویز ضدهیستامین و سایر داروها مانند داروهای ضدالتهابی و داروهایی است که سیستم ایمنی بدن شما را تغییر می دهد.حقایقی درباره کهیر • کهیر (که نام پزشکی آن urticarial است) قرمز رنگ و همراه با خارش است، دانه های قرمز رنگی را روی پوست برجای می گذارد که در اندازه و سایزهای مختلف هستند؛ هر کدام از آنها بیشتر از شش تا دوازده ساعت برجای نمی مانند.

 • با وجود اینکه کهیر زدن امری رایج است ولی اغلب مشکلاتی را ایجاد می کند.

 • اندازه کهیرها بسرعت تغییر می کنند، از جایی از بدن ناپدید می شوند و دوباره در سایر نقاط بدن ظاهر می شوند، این امر اغلب در ساعات مختلف اتفاق می افتد.

 • کهیرها عمدتا به طور ناگهانی متورم و قرمز می شوند.

 • عمدتا از طریق تماس و تحریک فیزیکی مستقیم و از طریق نیروهای محیطی از قبیل گرما، سرما و نور خورشید ایجاد می شوند.

 • درمان کهیر با کاهش علائم و از بین رفتن خودبخودی انجام می شود.

 • آنتی هیستامین ها روش رایج درمان کهیر هستند.

 • کهیرها معمولا عوارض جانبی بلند مدت و جدی ندارد.چه چیزهایی باعث شدت کهیر خواهند شد؟


کهیر فقط با نور خورشید، سرما، عفونت ها، تعریق زیاد و استرس شدت پیدا می کند. دلیل شدت گرفتن کهیر زدن در بسیاری از افراد بخاطر استرس هنوز بطور کامل مشخص نیست، ولی به اثرات شناخته شده استرس به سیستم ایمنی بدن برمی گردد. در بسیاری از موارد، دلیل بروز کهیر در شخص ناشناخته می ماند.


کهیر بسته به زمان ظاهر شدنشان به دو دسته تقسیم می شوند: موارد حاد (کهیرهای معمولی، که بعد از شش تا هشت هفته درمان می شوند) و موارد مزمن (که بیش تر از شش تا هشت هفته باقی می مانند). بخاطر اینکه کهیرها رایج هستند و به مرور از بین می روند، متخصصان پوست و مو زمان زیادی را صرف بررسی انواع آن ها نمی کنند. از اینکه با حکیم پلاس همراهید از شما سپاسگزاریم حداقل با به اشتراک گذاری با یکی از دوستان و عزیزان خود سلامتی را به او هدیه دهید و به آنها کمک کنید تا دکتر پوست خوب را پیدا کنند.


Author Avatar

درباره نویسنده

اضافه کردن دیدگاه

fa_IRPersian
fa_IRPersian