بهترین دکتر متخصص گوش حلق و بینی

  1. صفحه اصلی
  2. بهترین دکتر متخصص
  3. بهترین دکتر متخصص گوش حلق و بینی

بهترین دکتر متخصص گوش حلق و بینی

بهترین دکتر متخصص گوش، حلق و بینیبهترین دکتر متخصص گوش و حلق و بینی مشکلات و بیماری‌های مربوط به گوش، بینی و حلق را درمان می‌کند و جراحی‌های لازم در این سه زمینه را انجام می‌دهد.
بهترین دکتر متخصص جراحی گوش و حلق و بینی تشخیص، درمان و جراحی‌های گوش، فک، صورت، بینی و لوزه را بر عهده دارد. تخصص گوش و حلق و بینی فلوشیپ دیگری تحت عنوان جراحی سر و گردن نیز دارد.
متخصص گوش، حلق و بینی پزشکی‌ در زمینه‌ی تشخیص و مراقبت‌های پزشکی، جراحی و درمان بیمارانی که دچار اختلالات گوش، بینی و گلو و سر و گردن هستند آموزش دیده است. این دسته از پزشکان به پزشکان ENT نیز معروف هستند.
رشته گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن یک دوره بالینی است که دانش آموختگان آن در پیشگیری، تشخیص، درمان و مراقبت بیماران مبتال به بیماریهای گوش و حلق و بینی و سر و گردن فعالیت دارند و دانش ومهارتهای تخصصی خود را در زمینه های آموزشی ، پژوهشی و خدمات سلامتی در اختیار جامعه قرار خواهند داد
با حکیم پلاس می توانید قبل از تصمیم گیری برای رفتن به دکتر در خانه با توجه به تجربیات دیگران دکتر خوب را پیدا کنید و زمان اضافی را صرف کارهای دیگری که علاقمندید کنید .


در این مقاله خواهید خواندوظایف بهترین دکتر متخصص گوش، حلق و بینی خوب چیست؟
متخصص گوش، حلق و بینی چگونه آموزش می‌بیند
چه معیارهایی را برای انتخاب بهترین متخصص گوش، حلق و بینی باید مدنظر قرار داد؟
وظایف بهترین دکتر متخصص گوش، حلق و بینی خوب چیست؟جدای از تمرکز این رشته بر سیستم تنفسی، متخصص گوش، حلق و بینی به بیماری‌های حنجره، سینوس‌ها و ساختار صورت و گردن نیز تسلط دارد.
بهترین دکتر متخصص گوش و حلق و بینی همکم شنوایی چنین دوره‌هایی در حوزه‌ی علوم ارتباطی شامل درمان گفتاری و شنیداری، طی کرده است. وظایف متخصص گوش و حلق و بینی به نوع بیماری و تخصص اضافی آن‌ها بستگی دارد.
یک متخصص گوش و حلق و بینی اختلالات گوشی شامل کم‌شنوایی، اختلال ناتوانی در حفظ تعادل، سوت کشیدن گوش و مشکلات حاد گوش داخلی و خارجی را درمان می‌کند.
متخصص گوش و حلق و بینی هم‌چنین بر مشکلات سینوسی و پلیپ بینی که منجر به خرناس کشیدن در خواب، آلرژی و اختلالات چشایی می‌شود تمرکز دارد. متخصص گوش و حلق و بینی ممکن است جراحی پلاستیک را برای حل مشکلات ساختاری در شکل بینی انجام دهد.
متخصص گوش و حلق و بینی به دنبال علل سردردهای میگرنی نیز است. به‌علاوه، متخصص گوش و حلق و بینی بیماری‌ها و اختلالات گلو، تیروئید و حنجره شامل اختلال در خوردن، بلعیدن و صحبت کردن را نیز بررسی می‌کند.
درمان مشکلات سر و گردن که منجر به اختلال در سیستم بینایی، شنیداری و بویایی می‌شود، ممکن است مربوط به بیماری‌های ویروسی، تصادفات یا سرطان باشد. درمان اختلال عصبی جمجمه‌ای نیز بخشی از این تخصص است.
متخصص گوش و حلق و بینی، آزمایش‌های مختلفی مانند بررسی حساسیت‌ها، بیماری‌های ویروسی و سرطان را اجرا می‌کند. متخصص گوش و حلق و بینی دارو تجویز کرده، درمان را اجرا، شنوایی را آزمایش و بیمار را به پزشک مربوطه ارجاع می‌دهد.
متخصص گوش و حلق و بینی جراحی پلاستیک و ساختاری را نیز به کمک میکروسکوپ‌های قدرتمند انجام می‌دهد. جراحان، پلیپ را حذف، شکاف سقف دهان را اصلاح تومورها یا سلول‌های سرطانی را درمان می‌کنند و شکل ظاهری بینی را تغییر می‌دهد.
متخصص گوش، حلق و بینی چگونه آموزش می‌بیند؟
متخصص گوش و حلق و بینی پس از گذارندن دوره‌ی هفت ساله از دو تا چهار سال برای گرفتن تخصص دوره می‌بیند.
متخصص گوش و حلق و بینی در نهایت می‌تواند فلوشیپ خود را در یک از حوزه‌های آلرژی، جراحی پلاستیک و بازسازی‌کننده صورت، بیماری‌های سر و گردن، لارینگولوژی یا حنجره شناسی، گوش و حلق و بینی اطفال، راینولوژی یا جراحی و درمان بیماری‌های بینی دریافت نماید
برخی از این متخصصین فعالیت خود را تنها در یک زمینه متمرکز می‌کنند.چه معیارهایی را برای انتخاب بهترین متخصص گوش، حلق و بینی باید مدنظر قرار داد؟


 

• تحصیل و آموزش پزشکی
• گواهی و بوردهای تخصصی
• تخصص پزشک در بیماری‌های قسمت خاصی از بدن
• مهارت و زیرمجموعه تخصصی پزشک
• محل مطب
• دسترسی به پزشک مربوطه
• پوشش بیمه‌ایتوجه به حوزه‌های فوق تخصصی مختلف تخصص گوش، حلق و بینی نیز در پیدا کردن دکتر خوب گوش و حلق بینی تاثیرگذار است؛ که عبارتند از:
آلرژی : درمان آلرژی از طریق دارو و ایمنی درمانی و یا اجتناب از آلودگی، خاک و غذا و دیگر مواد حساسیت‌زایی که گوش و بینی و گلو را تحت تاثیر قرار می‌دهد انجام می‌گیرد. متخصص گوش و حلق و بینی بیماری‌های مثل زکام بهاره، ورم غشاء مخاطی بینی هر ۲ نوع فصلی و دائمی، سینوزیت مزمن، التهاب حنجره، گلو درد، عفونت گوش میانی و سرگیجه را درمان می‌کند.جراحی پلاستیک و جراحی ترمیمی صورت : درمان ناهنجاری‌های صورت و گردن و گوش از طریق جراحی زیبایی و ترمیمی ، جراحی‌هایی که توسط شاخه‌ای از تخصص متخصص گوش و حلق و بینی انجام می‌‌شود که شامل انحراف بینی، جراحی زیبایی بینی، لیفتینگ صورت، افتادگی پلک، ریزش مو و انواع دفرمه شدن‌های دیگر درگوش می باشد .سروگردن : این متخصص گوش و حلق و بینی به تومورهای سرطانی و غیر سرطانی در سر و گردن بینی، سینوس‌ها، دهان، گلو، حنجره و قسمت بالای مری از جمله تیروئید و پاراتیروئید برآمدگی در گردن یا تیروئید، سرطان حنجره رسیدگی می‌کند.لارینگولوژی یا حنجره شناسی : این حوزه ناهنجاری‌های گلو، شامل مشکلات و نارسایی صدا و بلع می‌شود. مواردی که این متخصص با آن‌ها سرو کار دارد شامل گلو درد، گرفتگی صدا یا سینه، اختلالات بلع، برگشت اسید معده یا همان رفلاکس، عفونت‌ها و تومورها هستند.گوش‌ شناسی و نوروتولوژی : بیماری‌های گوش شامل تروما یا آسیب، عفونت، تومورهای خوش خیم، اختلالات مسیر اعصاب که شنوایی انسان و تعادلش را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این متخصص گوش و حلق و بینی با عفونت گوش، عفونت گوش خارجی، از دست دادن شنوایی، درد در ناحیه سر و صورت و گردن، زنگ زدن گوش، سرگیجه و سر و کار دارد.متخصص گوش و حلق و بینی اطفال : متخصص گوش و حلق و بینی اطفال،بیماری‌های کودکان با مشکلات خاص گوش و حلق و بینی مانند نقص سر و گردن در هنگام تولد و بیماری تاخیر تکامل را بررسی می‌کنند.راینولوژی : راینولوژی مشکلات بینی و سینوس‌ها را بررسی می‌کند. مواردی که برای درمان آن‌ها باید به متخصص راینولوژی مراجعه کنید شامل اختلال سینوسی، خونریزی بینی، گرفتگی بینی، از دست دادن حس چشایی، پلیپ‌ها و تومورها می‌شوند.اگر نظری در مورد هر یک متخصصان این رشته دارید آن را برای کاربران حکیم پلاس به اشتراک بگذارید. هر راهنمایی شما میتواند کمک بزرگی به دیگران باشد


 

 
Author Avatar

درباره نویسنده

اضافه کردن دیدگاه

fa_IRPersian
fa_IRPersian